Cestujeme s karavanom: Chorvátsko, Slovinsko

Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov, pretože je relatívne veľmi blízko (iste, nie až tak ako napr. sever Talianska), ale jeho pláže s priezračnou vodou sú rajom na zemi nie len pre potápačov. Dnes sa s našim karavanom pozrieme na možnosti ubytovania v kempoch práve v Chorvátsku a Slovinsku.

Kempy v Chorvátsku a Slovinsku

S našim karavanom sme prešli už množstvo kempov – a to jak osobne, tak prostredníctvom našich zákazníkov, ktorí nám po príchode na Slovensko porozprávali svoje zážitky na cestách. Osobne môžem doporučiť kempy pre karavany v oblastiach napr.:  Umag, Rovinj, Vrsar, Poreč, Medveja, Krk.

Vybavenie a možnosti kempov

Jedná sa prevažne o kempy 3 a 4 hviezdičkové, ktoré sú na veľmi dobrej úrovni. V kempe sa vždy nachádza obchod (minimálne jeden), kde je možnosť kúpiť ráno čerstvý chorvátsky chlebík (kruh), a všetky čerstvé potraviny. Taktiež sa tam väčšinou nachádza aj bazén, ak by sa niekomu nechcelo už kúpať v mori, ďalej detské ihriská a športové ihriská. Niektoré kempy sú rozdelené aj pre naturistov, prípadne sú len naturistické kempy. Rovnako je v každom kempe minimálne jedna reštaurácia (konaba), kde si môžete večer pochutnať na grilovanom prasiatku, ražniči, alebo čevabčiči. V našej požičovni karavanov je aj možnosť zapožičania si grilu na drevené uhlie a dobrotky si môžte ugrilovať každý večer aj sami.

Z kempov pre karavany vyberáme:

Campingpark Umag, Chorvátsko – Istria

https://www.istracamping.com/en/

CampingIN Park Umag je vysoko kvalitný, ocenený kemping na Istrijskom pobreží Jadranského mora. Kvitnúce zelené kempingové miesta na nachádzajú na veľkých pozemkoch, v krásnom istrijskom parku s domácimi rastlinami. Táto prírodná oáza ponúka ihriská, mobilné domy a domovy Superior. CampingIN Park Umag má ako ekologický kemping nepoškvrnený pozemok.

Možnosti rodinných aktivít sú nespočetné. K dispozícii sú organizované zábavné programy, plavecké bazény vrátane jedného s pirátskou loďou pre deti a mnoho športových možností, ako je tenis, volejbal a futbal.

 

Camping Polari, Chorvátsko – Rovinj a Vrsar

http://www.campingrovinjvrsar.com/

Využívajúc bohaté zelené pobrežie na západnom pobreží Istrie v Chorvátsku – všetky kempingy v tejto oblasti poskytujú dostatok prirodzenej zelene, ktorá sa tiahne až po certifikované čisté vody Jadranského mora s modrou vlajkou. Pridajte k tomu nejaké dobrodružstvo a adrenalín, rovnako bohatý nočný život a máte skoro to správne a vysnívané miesto na kvalitnú dovolenku s auto karavanom. Hovorí sa, že neexistuje miesto ako je Istria.

Rovinj a Vrsar sú dve očarujúce mestá na západnom pobreží Istrijského polostrova, ponúkajú jedinečnú dovolenku, ktorá spája bohaté historické a kultúrne dedičstvo s nádherným prírodným prostredím.

Rovinj

So svojimi pastelovými farbami, ktoré sa zdajú, že stúpajú priamo z mora – je pohľad na staré mesto nepochybne jedným z najznámejších motívov chorvátskeho pobrežia a zároveň jedným z hlavných dôvodov návštevy tohto istrijského mesta.

Preskúmajte aj vy jeho prírodné a kultúrne dedičstvo, obdivujte nádherný lesný park Punta Corrente, prechádzajte sa po úzkych uličkách v historickej časti mesta a zažite krásu, ktorá očarila toľkých hostí. S našim karavanom sa môžete pozrieť kam len chcete!

Obrázky: Camping Polari

 

Vrsar

Vrsar sa nachádza na kopci priamo pri mori. Je to je malebná rybárska dedina so špeciálnym prostredím, ktoré naďalej vzrušuje a inšpiruje stále rastúci počet návštevníkov.

Počas svojho pobytu vo Vrsare sa uistite, že chodíte pozdĺž úzkych uličiek až po románsku pevnosť, vychutnáte krásu modrej a zelenej panorámy súostrovia z 18 neobývaných ostrovov a ochutnajte špeciality z morských rýb z neďalekého Lim Channel.

Obrázky: Camping Vrsar

 

Camping Zelena Laguna Poreč, Chorvátsko

http://lagunaporec.com/camping-zelena-laguna-porec

Kemping Zelena Laguna v Poreči s množstvom stromov a zatienených trás je ideálnym miestom na hľadanie súkromia a odpočinku, ktoré chcete prežiť v spoločnosti vašej rodiny a priateľov. Kemping sa nachádza v centre letoviska Zelena Laguna, kde nájdete množstvo dodatočných zariadení kedykoľvek počas dňa alebo v noci.

Kemperi, ktorí hľadajú zábavu, si môžu vychutnať zábavné programy pri bazéne. Ďalšou výhodou tohto kempingu je jeho poloha v plne vybavenom stredisku, čo znamená, že športové centrá, reštaurácie, kaviarne, diskotéka a nákupná zóna sú v dosahu.

Cestovanie do starého centra mesta Poreč turistickým vlakom alebo loďou je zážitok, ktorý vám pomôže zapamätať si dovolenku v Camping Zelena Laguna navždy.

 

Autocamp Medveja, Chorvátsko

Medveja sa nachádza v blízkosti báječnej, kilometrovej štrkovej pláže na rieke Opatija. Ponorená do stredomorskej zelene na úpätí pohoria Učka, je to jedinečná dovolenková dovolenka v Chorvátsku a ideálne miesto pre kempovanie v Medveji.

Medveja ponúka 278 kempingových jednotiek vrátane 95 plne vybavených elektrickou energiou a vodou. Sú tu aj pohodlné sociálne zariadenia. Okrem toho, Smart Selection Holiday Resort Medveja zahŕňa apartmány a izby v bungalovoch, vynikajúce mobilné domy a 40 nových prémiových mobilných domov. Nové prémiové mobilné domy sú vybavené klimatizáciou, satelitnou TV a vonkajšou terasou s grilom.

Svieže pozadie pohoria Ucka ponúka množstvo turistických chodníkov a príležitostí pre ďalšie vonkajšie aktivity, ktoré si môžete vychutnať pri kempingu v Medveji. A po vašej horskej túre si môžete vychutnať plávanie v Jadranskom mori, len kúsok od tábora. Na pláži využite množstvo možností vodného športu, ako je potápanie, parasailing a kanoistika, ako aj rôzne zábavné programy.

 

Camping Kovač, Slovinsko

http://www.sloveniaholidays.com/eng/camping-place-kovac-bovec.html

V objatí dvoch veľkých riek Julských Álp – Soča a Koritnica – sa nachádza kemp Kovač. Je vzdialený tri kilometre od centra mesta Bovec  – dosť ďaleko na to, aby ste mali svoje súkromie, ale dostatočne blízko, aby ste stále mali všetko (čo sa týka vybavenia, obchodov, a pod.), čo si prajete. Okolie poskytuje veľa športových možností pre vašu rodinu alebo priateľov, ako napr.: rafting, jazda na kajaku, jazda na bicykli, horolezectvo, prechádzky a misky v tábore. Môžete si tiež bezplatne požičať gril a uvariť na ňom niečo, čo vám chutí. Dlhé letné večery na terase nad riekou môžu naozaj zblížiť ľudí.

Nedávno boli v kempe Kovač s našim karavanom aj naši priatelia z firmy al-stav s.r.o. a ohodnotili  ho ako veľmi dobrý.

 

Camping Bled, Slovinsko (pri jazere)

http://www.bled.si/en/accommodation/camping

Kemp leží na úpätí Julských Álp neďaleko Bledského jazera, len 2 kilometre od centra mesta Bled. Neďaleko sú tiež jazerné pláže, obchod s potravinami a reštaurácie.

Kemp ponúka celý rad obľúbených aktivít a programov pre deti, ktoré sú vedené vyškoleným personálom. Ďalej môžu hostia vyskúšať rad adrenalínových športov, ako sú napríklad jazda na rafte a kanoe.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *