Cestujeme s karavanom: Taliansko

Veľmi veľa ľudí sa nás pýta: „Kde by ste nám doporučili cestovať na prázdniny s karavanom?“. Rozhodli sme sa preto, že napíšeme pár článkov – tipov, kam cestovať.

Taliansko je všeobecne obľúbená destinácia nejedného z nás. Je to aj preto, že je relatívne blízko. Večer sadnete do auta a ráno ste pri mori v Taliansku. Taliansko je známe veľkým množstvom kempov na rozličnej úrovni. No už trojhviezdičkové kempy sú na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme platí, čím viac hviezdičiek tým vyššia kvalita. S karavanmi z našej požičovne karavanov sme už precestovali veľa kilometrov – skúsime vám poradiť, ktoré miesta sú zaujímavé.

Sever Talianska: Bibione, Caorle, Lido di  Jessolo, Cavallino

Zo všetkých týchto miest je len pár kilometrov do Benátok. Veľmi zaujímavý je výlet loďou z Punta Sabbioni. Necháte tam odparkovaný karavan, nastúpite na loďku a vystúpite 5 minút od námestia San Marco. Nemusíte sa trápiť s parkovaním – je to rýchle a pohodlné.

V Caorle aj v Lido de Jesollo na Vás čaká aquapark. V aquaparkoch je aj celodenný program s rôznymi vystúpeniami a samozrejme atrakciami.

Tip: kemp Capalonga – Bibione

Tento kemp síce nepatrí do kategórie úplne najlacnejších, ale myslím si, že je na vysokej úrovni vďaka klientom z Nemecka, Rakúska a Talianska. Všade sa udržiava čistota a sociálky sú vždy na 100%. Veľa ľudí si vyberie tento kemp práve preto, že si môže zarezervovať miesto hneď pri mori (lagúna). K dispozícii je mólo, kde si môžete priviazať napr.: nafukovací čln a nemusíte sa doprosovať a hľadať možnosti úväzu ako v Chorvatsku. Pláž sa každé ráno čistí. Každopádne odporúčam zobrať si bicykle so sebou. Cyklotrasy sú až do centra Bibione, dajú sa rôzne kombinovať – do Bibione cez mesto a späť po pláži. My sme maximálne spokojní. Viac na: http://www.capalonga.com/

Tip: ďalšie výborné kempy v Taliansku (4-5 hviezdičkové)

Stred Talianska: Od Ravenny nadol po Anconu, Rimini – celá riviéra

Ak sa rozhodnete pre cestu do stredu Talianska – nezabudnite po ceste urobiť radosť svojim deťom (ale aj sebe) a zastaviť sa v zábavnom parku, kúsok od Raveny – Mirabilandia ( http://mirabilandia.it/ ).  Každý rok v tomto zábavnom parku pribúdajú nové atrakcie. Zaplatíte vstupné a koľkokrát využijete atrakcie je už len na Vás.

Riviéra okolo Rimini – veľmi veľa atrakcií ako napr. delfinárium, aquaparky, Fiabilandia – zábavný park, aquarium a samozrejme nezabudnuteľné San Marino, ktoré vie očariť každého či už cez deň, alebo večer.

Tip: Camping Villaggio Rubicone

4-hviezdičkový rekreačný kemp sa rozprestiera na 120 000 metroch štvorcových, priamo na pobreží a je ohraničený kvalitou plážou na riviére Romagna. Oáza pokoja ponorená do nedotknutej prírody je skutočný raj pre rodinu. Kemp ponúka rôzne typy ubytovania: od miest pre stany, cez karavany až po murované bungalovy, mobilné domy a hotelové izby. V kempe sa môžete zúčastniť množstva rôznych športových podujatí a súťažiaží organizovaných v kempe každý týždeň – vrátane lukostreľby, kanoe, golfu, plachtenia, džudu, latinskoamerického tanca a mnoho ďalších.

Camping Rubicone má veľmi dobrú polohu pre rôzne výlety do okolia tohto regiónu: Rimini je len 12 km, San Marino 28 km, Ravenna 30 km a niektoré hlavné vodné a zábavné parky sú len pár minút jazdy od kempu. V jeho blízkosti sú tiež známe talianske mestá umenia, napríklad Benátky a Florencia. Viac na http://www.campingrubicone.com/

Západ Talianska

Ak sa rozhodnete pre Toskánsko – tak určite nesmiete minúť šikmú vežu v Pise. Nezabudnuteľný zážitok je aj z Verony, Firenze, Siena – celé Toskánsko je čarovné. Vôňa leta, vína, pizze, špagiet, leto na ktoré sa nezabúda.

Z Talianskeho mesta Livorno  chodí trajekt na Korziku a taktiež na Sardíniu, ktorá sa právom nazýva Karibik Európy. Ale o tom až v ďalšom článku.

Požičajte si aj Vy karavan z našej požičovne karavanov Sagan a objavte zaujímavé miesta v Taliansku! S prenajatým karavanom sa nebudete viazať na jedno miesto.