Countrycross Skýcov: s karavanom na druhých pretekoch

Ešte sa stále rozhodujete, či na blížiacu sa akciu (šport, kultúra, relax, turistika) – na ktorú sa tešíte celý rok – pôjdete alebo nie? Nechajte sa inšpirovať od nás! Objednajte si karavan z našej požičovne karavanov a všetky vaše sny sa v hoteli na kolesách priblížia k vysnívanému cieľu.

Naša požičovňa karavanov Sagan nemohla chýbať ani na druhých pretekoch Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v Countrycrosse, ktoré sa konalo v sobotu 23. a nedeľu 24. apríla 2017 na veľmi peknej trati v Skýcove. Keďže naša požičovňa patrí medzi  sponzorov tímu „Žilinskí Rebels“ – tradične naše karavany poskytujú transport a ubytovací komfort jazdcom tímu.

Karavany z našej požičovne majú špičkové vybavenie – jazdec sa môže po pretekoch osprchovať, uvariť si jedlo, natiahnuť sa na pohodlnú posteľ alebo si zapnúť televízor a sledovať satelitné programy (samozrejmosťou sú slovenské a české programy). A navyše – v karavane je zabudovaná priestranná garáž, do ktorej sa zmestí napr. crossová motorka, vodný skúter alebo bicykle pre celú rodinu.

Preteky v Skýcove

Aprílové počasie býva veľmi nevyspytateľné a výkyvy počasia neobišli ani tento pretek. Niekoľko dní pred podujatím sa ochladilo, pršalo a dokonca miestami napadol aj sneh, ale toto všetko neodradilo 227 zúčastnených pretekárov, ktorí si prišli pomerať sily na trať do Skýcova.

Trať merala približne 10 kilometrov, poväčšine bola natiahnutá v lese s náročným terénom, kde mohli pretekári naplno využiť svoje jazdecké schopnosti. Aj počas víkendu pršalo, čo trať rozbahnilo a pretek sa tak stal ešte náročnejším. V nedeľu organizátor zmenili smer jazdy a tak sa pretekárom naskytli nové zaujímavé úseky, ktoré boli rovnako atraktívne aj pre divákov.

O strhujúce súboje sa postarali pretekári vo všetkých kategóriách, ale diváci si prišli na svoje hlavne v nedeľu, kde sa strhol boj o víťazstvo v druhom štarte medzi Štefanom Svitkom a Thomasom Hostinským. Obaja štartovali na dvojtaktných motocykloch a veľmi zaujímavé bolo sledovať ako sa počas závodu niekoľkokrát vymenili v čele. Štefan Svitko však po tankovaní zobral pretek do svojich rúk a dokázal vyhrať.

V Skýcove bolo  pripravené veľmi kvalitné podujatie, ktoré stálo veľké úsilie organizátorov, v tomto prípade členov Motocross clubu Skýcov, ktorým patrí veľká vďaka. Rovnako vďaka patrí aj všetkým sponzorom a v neposlednom rade všetkým zúčastneným.

Výsledky pretekov v Enduro

Tentokrát sa nám nepodarilo zvíťaziť, no naše výsledky boli veľmi slušné. V druhých pretekoch Slovenského pohára v Enduro – Skýcov nechýbali opäť Žilinskí rebeli na stupňoch víťazov – jazdci „Žilinskí Rebels“ v zložení: Milan Sagan, Tomáš Hodas a Peter Tandara obsadili – 3 druhé miesta!!!

Objednajte si aj vy karavan z našej požičovne karavanov a prežite neopakovateľné zážitky na miestach, o ktorých snívate! Karavany poskytujú komfort a slobodu – takže cestovanie s nimi bude pre vás zábava, ktorá nie je viazaná na jedno miesto v hoteli.

Sezóna 2017 pokračuje podujatím Pohár SMF SuperEnduro 6. mája v Kysuckom Novom Meste a následne 13. a 14. mája podujatím Enduro v Lišove. Všetci ste srdečne pozvaní! Sledujte nás – na ďalších akciách určite nebudeme s našim karavanom chýbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *