Prvý pretek Enduro 2017, Lišov (Krupina): posledný karavan voľný

Pozývame vás na prvé preteky Enduro v roku 2017, ktoré sa budú konať 13.-14.5.2017 v obci Lišov (okres Krupina). Ak máte radi motokros a Enduro – poďte s nami si užiť príjemný víkend! Máme posledný karavan voľný! Objednajte si karavan Sunlight A72.

Lišov je obec na Slovensku v okrese Krupina. Nachádza sa na najjužnejších výbežkoch Štiavnických vrchov.

Malá obec rozprestierajúca sa na najjužnejších výbežkoch Štiavnických vrchov. Obec patrí medzi typicky hontianske, dodnes sa tu zachovalo množstvo zvykov a tradícií. Je tu obľúbené pestovanie viniča a výroba vína. Môžete sa tu oboznámiť s historickými pamiatkami, stretnúť zaujímavých ľudí a spoznať veľa ďalších zaujímavostí a možno aj svetových unikátov. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1235.

Zaujímavosti

V strede obce sa nachádza pomník sovietskym vojakom padlým pri oslobodzovaní obce, do ktorého je text napísaný v azbuke. Je to údajne prvý pomník postavený v Československu po vojne. V súčasnosti pamätné miesto skrášľuje vstupná brána s pergolou a oddychovým miestom.

Ďalšou zaujímavosťou je mierne mineralizovaný prameň v dolnej časti obce, v minulosti využívaný hlavne na pranie. V súčasnosti je nad prameňom vybudovaný prístrešok na zachovanie historickej pamiatky. Dominantou obce je evanjelický kostol. Bol postavený v roku 1590, neskôr viackrát upravovaný. V dedine nájdete aj miestne múzeum, ktoré Vás vráti do doby jednoduchého dedinského života z minulosti. Za miestnu pamätihodnosť boli vyhlásené aj kamenné obydlia, ktoré sú do dnes funkčné. Po vstupe do týchto pivníc vás zavalí vlna úžasu a emócií nad mohutnosťou a precíznosťou kamenného obydlia.

Za pozornosť stojí lišovský cintorín, kde sa nachádzajú aj náhrobné kamene, ktoré boli vlastnoručne vyrobené domácimi kamenármi. Vedľa cintorína je novopostavený dom smútku, ktorý je situovaný do panorámy obce a dokonale splýva s prostredím.

S karavanom na preteky Enduro

Ak patríte k priaznivcom motoristického športu – poďte sa pozrieť na zaujímavý pretek v Enduro. V našej požičovni karavanov Sagan máme posledný voľný karavan – a tak neváhajte a objednajte si Sunlight A72.

Trať Enduro

Trať sa nachádza na okraji obce Lišov. Treba ísť stále rovno cez celú dedinu až k bývalému Poľnohospodárskemu družstvu a cez most rovno ešte asi 500m.

Pravidlá na trati a pri nej:

  • Prísny zákaz jazdenia po okolitých lúkach, jazdenie je povolene len po trati.
  • Prísny zákaz vyhadzovania odpadkov na iné miesta ako je to urcené.
  • Motorku si dovez vždy na vozíku, alebo v aute. Jazda po obci na motorke zbytočne zdvíha občanom adrenalín.
  • Poplatok za motocykel pre neclena OZL je 5€. Vyplatiť ho môžeš každému nášmu členovi, ktorý bude v tom čase na trati. Ak tam nik nebude, môzes to vyplatiť aj v krčme krčmárovi alebo zavolaj na telefón 0905230997, al. 0904111165, ze by si rad jazdil a že chceš zaplatiť poplatok.
  • Pred tým, ako sa vydas z vacsej vzdialenosti k nam trenovat, prezisti si v akom stave je trat a ci je tam mozne trenovat.
  • Trénovať sa môže v stredu,piatok,sobotu a nedeľu
  • POZOR! NENAHLASENY TRENING – 15€
  • Pri opakovanom poruseni nariadenia v bode 7, zakaz treningu pocas celeho roka.

 

Tešíme sa na Vás !

Vaša autopožičovňa karavanov Sagan.