Život v obytnom aute alebo karavane na pretekoch enduro

Cestovanie a ubytovanie v auto karavane poskytuje svojim nájomníkom veľkú dávku slobody, voľnosť, neviazať sa na jedno miesto alebo jeden hotel – a v neposlednom rade aj určitý komfort bývania. Život v obytnom aute je o niečo iný ako v hoteli, no obyvatelia majú k dispozícii úplne všetko, čo by im poskytol bežný hotel.

Naša požičovňa karavanov Sagan sponzoruje motokrosový tím “Žilinský Rebels” – a preto sa pravidelne zúčastňujeme pretekov crosscountry a enduro. Máme radi tento šport a vôňa spáleného benzínu v kombinácii s adrenalínom pretekov nám dodáva po víkendoch energiu. Na preteky je potrebné často cestovať – no a v tomto smere je auto karavan nenahraditeľný spoločník na cestách.

Príprava a naloženie vecí do obytného auta

Každé preteky vyžadujú určitú prípravu – a to nie len po technickej stránke (príprava motoriek na závod). Všetky potrebné veci je nutné naložiť a zobrať so sebou. Nesmieme zabudnúť na prípadné opravy alebo na veci každodennej osobnej potreby.

Priestranná garáž priamo v obytnom aute

Našťastie – naše obytné autá majú špičkové vybavenie a nechýba ani priestranná garáž, do ktorej pohodlne naložíme všetku techniku (motorky) aj s náhradnými súčiastkami a potrebným náradím. Garáž poskytuje dostatok priestoru pre bicykle, vodný skúter alebo motorku.

Výhodou garáže priamo v obytnom aute je, že sa dá zamknúť a svoje veci alebo sekundárne dopravné prostriedky máte v suchu pod strechou bez strachu, že vám ich niekto ukradne.

Veľa odkladacích priestorov

Keď sme už naložili všetku potrebnú techniku – je čas myslieť aj na seba. Osobné veci veľmi rýchlo poukladáme do odkladacích priestorov v interiéri auto karavanu. Naše obytné autá poskytujú v tomto smere vynikajúci komfort a všetko je – ako sa hovorí – na tom správnom mieste. Každý decimeter kubický nájde svoje využitie a odkladacích schránok je naozaj veľa.

Cestovanie v obytnom aute

Samotné cestovanie v obytnom aute je veľmi pohodlné. Na ich riadenie postačuje vlastniť vodičský preukaz typu “B” – tým sú dostupné naozaj každému. Mňa osobne najviac na obytných autách baví sloboda cestovania – spoznávanie krajín, zastaviť všade tam, kde mám chuť – alebo zdržať sa na zaujímavých miestach o niečo dlhšie. Pohodlie, ktoré mám okolo seba – svoju “obývačku na kolesách” – je na nezaplatenie.

Naše obytné autá poskytujú výborný komfort pre vodičov aj pre spolujazdcov. Moderné vybavenie, klimatizácia, nezávislé kúrenie sú tempomat – sú samozrejmosťou.

Ubytovanie a preteky

A ako také motokrosové závody zvyčajne prebiehajú? Do dejiska závodov sa dostaneme v piatok. Ako prvé si vždy ideme pozrieť trať a jej náročnosť. Následne môžeme odparkovať naše obytné autá na určených miestach a postupne začať vybaľovať.

Rozložíme markízu, pred karavanom postavíme sedenie, v kuchynke si uvaríme nejaké dobré jedlo a potom nastal čas na relax a prípravu na závody. V karavanoch nechýba dobre vybavený kuchynský kút, chladnička s mrazničkou, sprchový kút, WC, nádrž s vodou a ani televízor – takže sa cítime ako doma. Vždy si pred autokaravanom dobre pokecáme.

Sobota a nedeľa – to sú už dni plné adrenalínu hneď od rána: ráno o 7:00 rozprava (pokyny a pridelenie štartovacích časov na celý deň), následne od 8:00 prví jazdci vyrazia na trať. Preteky trvajú 5-6 hodín (podľa toho, o akú kategóriu sa jedná) s malými prestávkami na opravy a jedlo. Na záver sa môže urobiť malý servis a odovzdať motorku do depa na druhý deň v danom časovom limite. Ak jazdec nestihne časový limit je penalizovaný. No a vrcholom víkendu je nedeľa a vyhlásenie víťazov.

Po pretekoch si dáme večeru a relaxujeme. Markíza karavanu nám poskytuje vonkajší prístrešok – takže sa nezľakneme ani občasného dažďa.

Každopádne – takéto športové akcie a závody si už bez karavanu nevieme ani predstaviť.

Hotel na kolesách

Obytné autá z našej autopožičovne karavanov ponúkajú luxus na prvý pohľad. Oceníte priestrannosť, príjemný interiér, tepelnú i svetelnú pohodu, kvalitu materiálov.

Všetky obytné autá sú vybavené komfortnými zdravotnými matracmi. Inteligentné úložné priestory ľahko uskladnia vaše vybavenie. Priestranná kuchyňa splní nároky každého kuchára. Komfortné a kvalitné sedenie je samozrejmosťou.

Vyskúšajte si cestovanie v obytných autách z našej požičovne obytných áut Sagan. Už nikdy nebudete chcieť cestovať inak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *